Sport artykuł sponsorowany
23 listopad 2022

Młodzież z przeplatanką w sercu to przyszłość łódzkiej piłki

zdjęcie: Młodzież z przeplatanką w sercu to przyszłość łódzkiej piłki / fot. nadesłane
fot. nadesłane
Program Certyfikacji Polskiego Związku Piłki Nożnej dla Szkółek Piłkarskich jest ważnym elementem dyskusji o szkoleniu młodzieży w naszym kraju. Jest to innowacyjny projekt skierowany do podmiotów prowadzących szkolenie dzieci w zakresie najbardziej popularnego sportu nad Wisłą. Jego ideą jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja szkółek. Przyznanie szkółce piłkarskiej certyfikatu na jednym z czterech poziomów (złotym, srebrnym, brązowym lub zielonym) jest równoznaczne ze spełnieniem przez nią wielu kryteriów i gwarancją odpowiedniej jakości szkolenia. Program dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.
Srebrny certyfikat otrzymują te podmioty, które koncentrują się na trenowaniu młodych zawodników i prowadzone są przez trenerów z licencją UEFA B w grupach, w których na jednego trenera przypada maksymalnie 14 zawodników. Szkółka ta musi mieć również minimum 5 drużyn piłkarskich w co najmniej trzech kategoriach wiekowych. Właśnie srebrną gwiazdką może pochwalić się Łódzki Klub Sportowy.

Według filozofii działania ŁKS-u akademia jest niemal równie tak samo istotna jak pierwszy zespół. Dlatego też rozpoczęta kilka lat temu budową silnego zespołu szła na równi z budową silnej akademii. Cel jaki postawiony został przed pierwszą drużyną, został szybko zrealizowany – klub powrócił po latach nieobecności do piłkarskiej Ekstraklasy. Obecnie ponownie walczy o awans do elity, grając na jej zapleczu. Drugi cel, a więc budowa prężnie działającej akademii to projekt otwarty, który ma przed sobą świetlaną przyszłość. W klubie są tego pewni, a kadra zarządzająca należy do wysokiej klasy profesjonalistów.

Czym dla klubu jest Akademia ŁKS? To miejsce, gdzie tworzy się̨ tożsamość klubową. To tu na co dzień szkolą̨ się̨ zawodnicy, którzy w przyszłości ubiorą̨ koszulkę̨ z „przeplatanką” na sercu, aby osiągnąć szczyt swoich marzeń, czyli zagrać w pierwszym zespole ŁKS. Jeśli im się̨ to nie uda, władze chcą̨, aby do końca życia utożsamiali się̨ z klubem i wspominali czas spędzony w akademii jako najlepszy okres w ich życiu.

W akademii ŁKS-u stawiają na cztery zasadnicze fundamenty, które rozwijają każdego zawodnika: wykwalifikowany sztab, profesjonalną bazę treningową, przemyślaną i ujednoliconą metodologię szkolenia oraz skuteczną komunikację. Dzięki temu Akademia ŁKS jawi się jako świetne miejsce na start piłkarskiej przygody i kuźnię przyszłości łódzkiego, a miejmy nadzieję, że i polskiego futbolu.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Łódź
20.2°C
wschód słońca: 04:32
zachód słońca: 20:46
Koronawirus
łódzkie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2023-05-28 18:00
miejsce
Pub Keja, Łódź, Kopernika 46
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-29 17:15
miejsce
Teatr Wielki, Łódź, Plac Dąbrowskiego
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-29 19:00
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-29 20:00
miejsce
Teatr Wielki, Łódź, Plac Dąbrowskiego
wstęp biletowany