Sława Przybylska, Janusz Tylman

zdjęcie: Sława Przybylska, Janusz Tylman / kupbilecik24.pl / Sława Przybylska, Janusz Tylman
kupbilecik24.pl / Sława Przybylska, Janusz Tylman
Zapraszamy 24 czerwca 2023 roku do ARTKOMBINAT Scena Monopolis, Łódź, ul. Kopcińskiego 62a.
REKLAMA
data: 2023-06-24 18:00
miejsce: ARTKOMBINAT Scena Monopolis, Łódź, ul. Kopcińskiego 62a
bilety: KUP BILET
 

Sława Przybylska to niekwestionowana gwiazda polskiej piosenki. Występy artystyczne rozpoczęła w Studenckim Teatrze Satyrycznym oraz w kabarecie Stodoła. W 1957 zdobyła I miejsce w ogólnopolskim konkursie Polskiego Radia, zainicjowanym przez Władysława Szpilmana, następnie powtórzyła ten sukces w konkursie telewizyjnym. Błyskawiczną popularność przyniosło jej nagranie piosenki "Pamiętasz była jesień" do filmu "Pożegnania" w reżyserii Wojciecha Hasa. Dla Andrzeja Wajdy nagrała piosenki do filmów "Popiół i diament" i "Niewinni czarodzieje", a także do filmów "Zezowate szczęście" Andrzeja Munka oraz "Rozstanie" Wojciecha Hasa. Razem z Agnieszką Osiecką, Krystyną Sienkiewicz, Wojciechem Solarzem i zespołem muzycznym Wojciecha Komedy, stworzyła teatrzyk Tingel Tangel. Nagrała setki piosenek dla Polskiego Radia i Polskich Nagrań oraz Wydawnictwa Tonpress. Współpracowała z teatrem: Na Targówku, Teatrem Żydowskim, Teatrem Stara Prochownia oraz Gruzińskim Teatrem Melechi w Tibilisi. Nagrała pieśni żydowskie w językach jidysz i hebrajskim. Koncertowała w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, we wszystkich krajach Europy i w Izraelu.

Od wielu lat cieszy się współpracą i przyjaźnią ze znakomitym pianistą i kompozytorem - Januszem Tylmanem.

Sława Przybylska nie tylko koncertuje wspólnie z Januszem Tylmanem, gromadząc pełne sale, ale wydała też nową płytę z największymi przebojami. Gratką dla osób kolekcjonujących polską muzykę jest to, że na płycie umieszczono trzy niepublikowane dotąd nagrania. Płyta miała premierę w kwietniu 2023, a koncert jest częścią trasy promocyjnej płyty. Zapraszamy na wyjątkowy prawdziwej gwiazdy i legendy polskiej estrady.

Koncert poprowadzi Krzysztof Rydzelewski.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
 
Sława Przybylska i Janusz Tylman "Pamiętasz, była jesień"
artyści:
Sława Przybylska, Janusz Tylman
Sława Przybylska - absolwentka Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych w Warszawie, studiowała handel zagraniczny w Szkole Głównej Służby Zagranicznej. Janusz Tylman - absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Łódź
19.6°C
wschód słońca: 04:32
zachód słońca: 20:46
Koronawirus
łódzkie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2023-05-29 17:15
miejsce
Teatr Wielki, Łódź, Plac Dąbrowskiego
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-29 19:00
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-29 20:00
miejsce
Teatr Wielki, Łódź, Plac Dąbrowskiego
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-30 19:00
miejsce
KIJ, Łódź, ul. Jaracza 45
wstęp biletowany