Coś dla ciała, psychiki i dla środowiska. W Łodzi odbywają się bezpłatne Zielone Treningi Plenerowe

fot. nadesłane
W majowe sobotnie przedpołudnia mieszkańcy Łodzi i okolic mogą zadbać o poprawę kondycji fizycznej i jednocześnie zadbać o środowisko. Okazją do tego są Zielone Treningi Plenerowe, czyli cykl bezpłatnych treningów outdoorowych połączonych ze sprzątaniem terenów zielonych. Treningi organizowane są przez sieć fitness FitFabric.
Zaledwie dwóch na pięciu dorosłych Polaków wypełnia podstawowe zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia, podejmując co najmniej 150 minut umiarkowanej lub 75 minut intensywnej aktywności fizycznej w tygodniu. Z kolei 28 proc. aktywnych fizycznie Polaków przyznaje, że chciałoby ćwiczyć częściej – wynika z raportu MultiSport Index 2022. Okazją do zamiany słów w czyny są Zielone Treningi Plenerowe, które będą odbywać się w kolejne soboty maja w Łodzi w godzinach 10:00-13:00. Zajęcia na świeżym powietrzu, organizowane przez sieć FitFabric, zostaną połączone z działaniem na rzecz środowiska – po zakończonych ćwiczeniach uczestnicy wspólnie posprzątają obszar wokół miejsca, gdzie odbyły się zajęcia.

W zajęciach na łonie natury może wziąć udział każdy - są bezpłatne i ogólnodostępne. Uczestnicy nie muszą również zabierać ze sobą żadnych akcesoriów do ćwiczeń ani środków ochrony do sprzątania, gdyż będą one zapewnione przez organizatorów. Wystarczy jedynie wygodny strój i pozytywne nastawienie.

Zielone Treningi Plenerowe to również doskonała okazja do postawienia pierwszych kroków w kierunku zmiany stylu życia i zapoznania się z trenerami oraz zajęciami prowadzonymi w klubach fitness. Jak wynika z badań, wiele osób nie rozpoczyna przygody z aktywnością fizyczną w obawie, że nie podołają ćwiczeniom. Dzięki Zielonym Treningom Plenerowym to kluby fitness wychodzą do ludzi, którzy do tej pory z różnych przyczyn nie zdecydowali się na przekroczenie ich progów. Pokazujemy w ten sposób, że w obiektach sportowych pod okiem wykwalifikowanych trenerów bezpiecznie ćwiczyć może dosłownie każdy, bez względu na wiek i poziom wytrenowania – mówi Tomasz Groń, dyrektor zarządzający Benefit Systems Oddział Fitness.


Zielone Treningi Plenerowe sieci klubów fitness Benefit Systems

Terminy i lokalizacje treningów:

Sobota 21 maja 2022 r.
Łódź – Park Julianowski
Godz. 10:00-13:00

Sobota 28 maja 2022 r.
Łódź – Park Na Zdrowiu
Godz. 10:00-13:00

Na wydarzenie można też zapisać się na Facebooku


W przypadku ewentualnego odwołania treningu z powodu złej pogody, stosowne informacje pojawią się na godzinę przed planowanym rozpoczęciem zajęć.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Łódź
25.7°C
wschód słońca: 04:29
zachód słońca: 21:03
Koronawirus
łódzkie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2022-07-05 19:00
miejsce
Klub Wytwórnia, Łódź, ul. Łąkowa 29
wstęp biletowany
kiedy
2022-07-08 21:00
miejsce
Pub Keja, Łódź, Kopernika 46
wstęp biletowany
kiedy
2022-07-10 20:00
miejsce
Klub Wytwórnia, Łódź, ul. Łąkowa 29
wstęp biletowany
kiedy
2022-07-11 20:00
miejsce
Klub Wytwórnia, Łódź, ul. Łąkowa 29
wstęp biletowany