5 lipiec 2021

SG: strona słowacka zapowiada utrudnienia; zamknięte niektóre szlaki na granicy

fot. PAP
Od godz. 19 w poniedziałek strona słowacka będzie prowadzić wzmożone kontrole sanitarne przy wjeździe na Słowację; zamknięte zostaną niektóre szlaki komunikacyjne na granicy polsko-słowackiej - poinformowała polska Straż Graniczna.
REKLAMA

W poniedziałkowym komunikacie SG przekazała informacje strony słowackiej o możliwych utrudnieniach po przekroczeniu granicy polsko-słowackiej.

"Od dnia 5 lipca br. (od godz. 19.00) Policja Graniczna Słowacji będzie prowadzić wobec osób wjeżdżających na terytorium Republiki Słowackiej, zarówno przez granice wewnętrzne jak i zewnętrzne, wzmożone kontrole pod kątem realizacji obowiązku przestrzegania obostrzeń sanitarnych" - podała. Chodzi m.in. o kontrolę unijnych certyfikatów covid.

Jak zapowiedziała SG, zamknięte zostaną szlaki komunikacyjne na granicy polsko-słowackiej. To: Palota-Radoszyce, Nizna Polianka - Ożenna, Becherov – Konieczna, Kurov-Muszynka, Circ-Leluchów, Lysa nad Dunajcom - Niedzica, Tatranska Javorina - Łysa Polana, Sucha Hora - Chochołów, Bobrov-Winiarczykówka, Novot–Ujsoły.

"Powyższe działania związane są z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się COVID-19" - zaznaczyła Straż Graniczna. (PAP)

Autorka: Agnieszka Ziemska

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
łódzkie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Łodzi

kiedy
2021-11-27 16:00
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-27 19:00
miejsce
Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-28 17:00
miejsce
Atlas Arena, Łódź, al. Bandurskiego 7
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-28 19:00
miejsce
Klub Wytwórnia, Łódź, ul. Łąkowa 29
wstęp biletowany